Naše víno

Vína máme zařazená do čtyř produktových řad, které odpovídají charakteru viničních tratí v Kurdějově.

VINEARUM
Vína svěží a lehká.

MAGISTER
Typicky odrůdová, středně plná, až plná vína.

SUPREMUS
Plná a komplexní vína, zrající ve francouzských barrique sudech.

PRINCEPS
Limitovaná řada vín vyráběná pouze v příznivých ročnících.

VINEARUM

To jsou lehká, svěží, bílá vína s atraktivní primární aromatikou. První vína na lahvi. Proto si zachovávají svůj mladistvý projev. V této řadě vín najdete u nás méně známou odrůdu Saphira, která umí produkovat aromaticky výrazná a chuťově vyvážená vína. Saphira si našla mnoho fanoušků a je to vždy jedno z našich prvních vyprodaných vín. Vína řady Vinearum jsou určená k přímé konzumaci nebo degustaci. Doba ležení v láhvi je doporučená po dobu 3 let.

MAGISTER

Nosná řada Vinařství  Václav. Jsou to vína s odrůdově typickým senzorickým projevem, čistou a elegantní aromatikou. Všechna vína vznikají a následně zrají v nerezových tancích. Vybrané šarže mícháme na jemných vinných kalech. Jde o vína z tradičních odrůd. Riesling, Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pálava, nebo Frankovka. Zajímavé je cuvée rose odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, nebo Pinot Noir blanc de noirs. Vína z řady Magister jsou vhodná k degustaci a ležení po dobu minimálně 4-5 let.

SUPREMUS

Vína z této řady jsou vytvářená šetrně s důrazem na maximální zachování charakteru kurdějovských hroznů s využitím procesu výroby sur – lie ve francouzských barrique sudech. Vína jsou proto plná a komplexní a nabízí skvělý chuťový zážitek především s doprovodem vhodné gastronomie. Jsou vhodná k archivaci 5 a více let.

PRINCEPS

Výjimečná vína vznikající ve výjimečných ročnících z našich nejlepších hroznů. Tato vína Vám nabízí jedinečný chuťový zážitek a příležitost pro pochopení unikátního charakteru toho nejlepšího z kurdějovských vinic. Jsou vhodná k archivaci 5 a více let .