vinařství svatý václav

Naše víno

Naše víno

Vína máme zařazená do čtyř produktových řad, které odpovídají charakteru viničních tratí v Kurdějově.

VINEARUM
Vína svěží a lehká.

MAGISTER
Typicky odrůdová, středně plná, až plná vína.

SUPREMUS
Plná a komplexní vína, zrající ve francouzských barrique sudech.

PRINCEPS
Vznikají jen v příznivém ročníku technologicky náročnějšími postupy.

VINEARUM

To jsou lehká, svěží, bílá vína s atraktivní primární aromatikou. První vína na lahvi. Proto si zachovávají svůj mladistvý projev. V této řadě vín najdete u nás méně známou odrůdu Saphira, která umí produkovat aromaticky výrazná a chuťově vyvážená vína. Saphira si našla mnoho fanoušků a je to vždy jedno z našich prvních vyprodaných vín. Vína řady Vinearum jsou určená k přímé konzumaci nebo degustaci. Doba ležení v láhvi je doporučená po dobu 3 let.

MAGISTER

Nosná řada Vinařství svatý Václav. Jsou to vína s odrůdově typickým senzorickým projevem, čistou a elegantní aromatikou. Všechna vína vznikají a následně zrají v nerezových tancích. Vybrané šarže mícháme na jemných vinných kalech. Jde o vína z tradičních odrůd. Riesling, Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pálava, nebo Frankovka. Zajímavé je cuvée rose odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, nebo Pinot Noir blanc de noirs. Vína z řady Magister jsou vhodná k degustaci a ležení po dobu minimálně 4-5 let.

SUPREMUS

Vrchol našeho vinařství. Selekce těch nejlepších hroznů. Limitovaná sklizeň z těch nejlepších parcel našich vinic. Plná, mohutná, intenzivní a zároveň vyvážená chuť. V této řadě vín nabízíme Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon nebo Merlot.

Supremus, to jsou komplexní, velká vína, určená k archivaci 5 a více let.

PRINCEPS

Limitovaná řada vín vyráběných v příznivém ročníků technologicky náročnějšími postupy.

V šesti se to lépe táhne
Doprava zdarma od 6 lahví
Koupit víno →