Vinařství Václav

Náš tým

Kníže Václav zakládal vinice, pěstoval révu, víno sám vyráběl a rád ho pil. Je to patron naší země, náš ochránce a nejvyšší perkmistr vinic českých a moravských. Supremus Magister Vinearum.

Tomáš Teplý

To je ten, který vsadil na Kurdějov, jeho charakteristickou krajinu a vinařskou historii. Tomáš se snaží vrátit Kurdějov na vinařské mapy. Je přesvědčen, že dobrá vína lze vyrábět pouze z vlastních vinic. Vinice založené na prudkých svazích, BIO režimu, speciální technice, šetrné ruční práci, redukované sklizni a precizní práci ve vinařství. S tímto přístupem lze i u nás na Moravě vyrábět velká vína. To je cíl, který si vytyčil.

Andrea Teplá

Tomášova žena. Bez ní by to nešlo. Vyřizuje každodenní agendu, expedici vína, ubytování, organizuje akce. Zařizuje naši skvělou gastronomii. Prostě dělá téměř všechno. Najde si ale také čas zajít do vinohradu a občas dovede uklidnit naše horké hlavy.

Petr Vacenovský

Možná náhoda, možná to zařídil osud, že je Petr od roku 2019 hlavním enologem Vinařství svatý Václav. Petr má dlouholetou vinařskou praxi a ví, jak vyrobit dobré, a ještě lepší víno. Od jeho příchodu dostalo vinařství nový směr.

Petr Očenášek

Petr je znalec vína a vinařský odborník s 20letou praxí. Držitel titulu WSET a WSIT. Má na starosti prezentaci našich vín zákazníkům. Vede většinu degustací. Jak ale Petr sám o sobě tvrdí, je spíše permanentní vinařský student a degustátor.

Tadeáš Teplý

Náš mladý vinař. Velká pomoc ve sklepě i ve vinici. Jeho elán a zápal pro nové věci nás nabíjí a motivuje. Má odvahu a chuť zkoušet inovativní metody při výrobě omezených šarží vín. Před sebou má ještě léta studií a jak sám říká, musí na zkušenou do světa. Tak počkáme a uvidíme…

Mike Mazey

Externí poradce vinařství.

Mike je australský vinař, publicista, hodnotitel a znalec vín. Je výborný společník, který žije v České republice a o vínech přednáší. Mike dojíždí pravidelně na „kontroly“ stavu vinic a procesu výroby vín. Naše letitá spolupráce se ve vínech odrazila a je znát.

Pavel Filipovszki

Pravidelný konzultant vinařství.

Pavel je ten, kdo nás naučil, abychom do sklepa z vinic vozili jen ty „nejlepší hrozny“ a hlavně ve správný čas. Je to známý a zkušený vinař. Měli jsme to štěstí ho před lety poznat a ochutnat i vína z jeho produkce. On se na ty naše vinohradnické počiny do Kurdějova jezdil dívat od začátku. Celou dobu tak mohl vidět růst vinic a naše snažení ve sklepě. Svým tichým projevem si umí sjednat pozornost a všichni mu naslouchají.